Użytkowniku, ten serwis internetowy korzysta z plików cookies (ciasteczek). Dalsze korzystanie z Serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

 

Urządzenia mobilne najważniejsze !!!

Tworząc w dzisiejszych czasach serwisy internetowe, na pierwszym miejscu musimy brać pod uwagę właśnie urządzenia mobilne. Coraz więcej osób korzysta z małych urządzeń nie tylko do przeglądania portali społecznościowych, robienia zakupów czy też operacji bankowych ale również do przeglądania stron internetowych. Dlatego strona powinna być przejrzysta i czytelna, zachęcająca do użytkowania, a nie zniechęcająca użytkownika do jej przeglądania.

RWD (ang. Responsive Web Design) technologia, dzięki której serwis internetowy wyświetla się poprawnie na urządzeniach różnej wielkości i rozdzielczości ekranu. Mowa tutaj o dużych monitorach z dużą rozdzielczością jak również o tablecie czy też małym smartfonie. Z technicznego punktu widzenia, serwis internetowy jest pisany tylko raz a odpowienio przygotowany kod programistyczny "układa" a raczej dopasowywuje zawartość serwisu do wielkości danego urządzenia. W przeszłości na urządzenia mobilne musiały być tworzone oddzielne strony internetowe co znacznie podnosiło koszt wykonania.

Poprzez poprawne wyświetlanie treści rozumie się zarówno funkcjonalność nawigowania jak również jakość wyświetlanych informacji - odpowiednia wielkość czcionki, grafiki lub też całkowita eliminacja grafiki, czy też zmiana kolorystki danej strony. Pełna dowolność.

Strona, która nie jest pisana w technologii RWD ma jeden rozmiar. Jeżeli zostanie ona wyświetlona na małym urządzeniu to w efekcie tekst okaże się zbyt mały, będzie trzeba go przewijać w prawo i w lewo lub powiększać na urządzeniu. To samo dotyczy grafiki. Serwisy takie często całkowicie zniechęcają do przeglądania ich treści.

Przykład poprawnie wyświetlanej tej samej treści na różnych urządzeniach

W poprawnie wykonanym serwisie internetowym również orientacja urządzenia (pozioma lub pionowa) np. na tablecie czy smartfonie nie wpływa negatywnie na wyświetlanie treści.

Powrót do poprzedniej strony

Co oferujemy
 • projektowanie i tworzenie serwisów www,
 • projektowanie i tworzenie sklepów internetowych,
 • projektowanie i tworzenie portali firmowych,
 • w technologii RWD,
 • przy użyciu systemu Joomla,
 • zabezpieczenie protokołem SSL,
 • optymalizacja SEO,
 • szkolenie z zarządzania treścią serwisów.

6 miesięcy gwarancji

i bezpłatnej opieki serwisowej

Zapewniamy 6 miesięczną gwarancję na wykonany serwis internetowy oraz bezpłatną opiekę serwisową na hostingu klienta w skład której wchodzi:

 • aktualizowanie systemu CMS oraz zainstalowanych modułów dodatkowych,
 • zarządzanie kontami pocztowymi w domenie serwisu internetowego,
 • weryfikację tworzenia się kopii zapasowej systemu.